Andrej Banas

  /  Nezaradené   /  Andrej Banas

Moja cesta so športom začal už od detstva. Keďže moja generácia ešte nemala problém pobehovať po vonku celý deň a domov sa vrátiť až za tmy. Pohyb mi tým pádom bol veľmi blízky v akejkoľvek forme. 

K cvičeniu ako takému som sa dostal v roku 2007. Začali sme veľmi skromne v malej búde, ak sa to tak dá nazvať. Neskôr to bola stará sypáreň a asi až po dvoch rokoch prišli prvé skúsenosti s nejakou tou posilňovňou. 

Zistil som na sebe samom, že dvíhať ťažšie váhy, mi pomáha cítiť sa naozaj dobre. Nielenže mi to dodalo sebavedomie vo svoje vlastné sily. No aj psychicky som sa cítil lepšie. Paradoxne, som sa so zväčšujúcou silou cítil lepšie aj kondične. Pri behaní, plávaní a pod. Vtedy som ešte netušil čo silový tréning naozaj spôsobuje. Nevedel som, že to nie je iba naberanie svalov. 

Ako čas plynul, absolvoval som mnoho kurzov ši seminárov. Prečítal mnoho kníh, ktoré ma posúvali vpred. Priamo v posilňovni som prežíval úspechy aj neúspechy a neustále sa učil. Došiel som do bodu, kedy som informácie z kníh začal selektovať a vedel som si vybrať tie naozaj relevantné. Nakoniec komerčné knihy o cvičení či strave vystriedali tie pre doktorov priamo z medicínskeho prostredia. To mi veľmi pomohlo napredovať a prepojiť svet cvičenia bežného chalana, s tým ako to v tele naozaj funguje a ako má telo fungovať správne. 

Prišli aj mnohé zranenia. Vyvrtnuté členky, poškodené väzivá v kolenách, problémy s ramenom či bolesti v krížovej oblasti. Mnoho z nich boli nehody, no pár z týchto problémov som si spôsobil sám. Svojou nevzdelanosťou a neopatrnosťou pri cvičení. To boli asi tie najpodstatnejšie momenty v mojom športovom živote. V týchto situáciách, kedy riešenie od lekárov boli vždy len nejaké mastičky, som sa naučil o tele najviac. Musel som pochopiť čo robím zle a ako to mám napraviť. Pochopiť čo sa mi vlastne stalo a napraviť to vylepšeným, svedomitým a pravidelným tréningom. Nasledovalo obdobie ešte väčšieho množstva kníh, videí, článkov a pod.

Pomaly som začal jasne vidieť chyby, ktoré robíme pri pohybe. Na vlastnej koži som si vyskúšal ako moc dokážu niektoré chyby bolieť. Hlavne som sa naučil ako ich napraviť. To bol aj dôvod pre ktorý som sa rozhodol trénovaniu venovať svoj všetko čas a vybral som si ho ako svoje povolanie.  Vedel som, že učiť ľudí ako sa správne hýbať je to čo chcem rozvinúť a čomu chcem venovať svoju životnú energiu.

Najskôr to bolo trénovanie popri štúdiu či práci. Cítil som však nespokojnosť pretože som chcel pomôcť väčšiemu počtu ľudí ako tým pár klientom, ktorých som dovtedy mal. 

Vtedy sa začal tvoriť systém tréningov Limitless. Systém určený pre skupinové tréningy. Kde sa môžem venovať oveľa väčšiemu počtu klientov. Byť k nim pozorný a aj napriek skupine ich odsledovať na bodky pri správnej technike a poradiť či usmerniť ich, aby všetko vykonávali správne a bezpečne. Viem kam sa môžu zlým cvičením dostať. Sám som ti to prežil. Preto, aby som ich uchránil a pomohol, robím čo je v mojich silách a čo dokážu moje vedomosti. Systém tréningov Limitless považujem za úžasnú voľbu pre bežného človeka, ktorý má svoje domáce povinnosti a nemá voľný čas nazvyš. Nemá čas sa učiť ako správne cvičiť a prečo. S tréningom Limitless je to oveľa jednoduchšie. Klient len príde na tréning ktorý mu najviac vyhovuje. Ja som tam aby som mu tréning nielen zostavil, ale aj ho inštruoval ako vykonať cviky správne a sledoval každý jeho pohyb, aby bol v bezpečí a vyťažil z tréningu maximum. 

Samozrejme, tréning je dobrovoľný. No vo svojom vnútri viem, že túto formu tréningu môže a mal by vykonávať každý. Samozrejme každý má rád niečo svoje a každý sme iný v tom čo preferujeme. Avšak systém tréningov Limitless je zostavený na mieru pre tých, ktorý majú plnú hlavu iných starostí a chcú sa cítiť lepšie psychicky aj fyzicky. To akým spôsobom to dosiahnu však nechajú na Limtless. Spoľahnú sa na niekoho kto do svojej práce venoval množstvo času, financií a nádejí. 

Je v ňom to najlepšie čo som sa za viac dekádu vzdelávania v oblasti tréningu, stravy, liečenia a prevencie pred zraneniami, naučil. Sú tu zahrnuté procesy, ktoré som sa učil a snažil pochopiť roky. Dokázal som ich aplikovať pre všeobecné použitie bežnej populácie bez špeciálnych požiadaviek na tréning.

So systémom tréningov Limitless prišla aj požiadavka stravovania. Tréningy a ich náročnosť si to jednoducho vyžadujú a tam som narazil na ďalšiu výzvu. Tak ako v oblasti tréningu, tak aj v oblasti stravovania som uvidel trend, ktorý z týchto dvoch sfér robil doslova a do písmena vesmírnu vedu. Všade navôkol bolo toľko špecialistov, že sa v tom bežný človek musel strácať a ich rady boli buď tak specifické, že ich bolo nesmierne náročné dodržiavať a aplikovať alebo si dokonca odporovali.

Na základe toho som organizoval aj semináre o správnej výžive, kde som klientov učil práve zákonitostiam, ktoré som pochopil ako tie podstatné a snažil sa s nimi nájsť spojenie v podobe normálnych, ľudských a jednoduchých viet naplnenými informáciami.

Teda aj v oblasti stravovania som sa zahrabal do základov ľudského tela. Naučil sa to ako a prečo v tele fungujú jednotlivé procesy. Na základe týchto vedomostí som postavil aj stravovanie, ktoré vychádza, tak ako tréning Limitless, z totálnych základov a je určený pre bežných ľudí, ktorí nehľadajú a nepotrebujú nič zložité či špeciálne.

Moje miesto na svete som si našiel pri práci s bežnými ľuďmi. Pomáhať im v obyčajnom živote. Dosahovať obyčajne ciele. Obyčajne s nimi cvičiť a obyčajne ich viesť a učiť. A jedného dňa ich doviesť na neobyčajnú cestu ich životov plnú zdravia, pohybu, lásky a šťastia.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About