Prečo je chudnutie jednoduché

  /  Nezaradené   /  Prečo je chudnutie jednoduché
a

Mnohí by mohli oponovať. Koľkí z nás už skúsili všelijaké formy diét, úprav stravy. Nemali žiadne, a ak aj mali tak veľmi malé, výsledky. Veľa krát sa chudnutie podarilo a potom sme to nabrali späť. To všetko sú skúsenosti, ktoré máme zažité mnohokrát na vlastnej koži.

Míňame sa s hlavným dôvodom. Chudnutie samo o sebe zdravé nie je. Minimálne, nie je pre zdravie prospešné. Pokiaľ  sa na tento proces pozrieme objektívne, tak zistíme, že chudneme keď máme nedostatok, alebo sa niečo v našom tele “pokazilo”. V rámci evolúcie, ktorá je mimochodom to najdôležitejšie z čoho by sme mali vychádzať, bolo chudnutie znakom nedostatku

V priebehu roka naši predkovia neustále chudli a priberali na váhe. Veľmi podobne ako divoké zvieratá, ktoré získavajú zásoby pred zimou a následne ich v zime stratia.

Taktiež je chudnutie pri chorobách znakom, že organizmus už nestíha. Nevládze. Vzdáva sa. Čiže hovoriť o tom, že chudnutie je zdraviu prospešné je dosť mylne interpretované. Voliť chudnutie, ako cestu ku zdraviu, by sme mali veľmi opatrne.

Avšak vôbec to neznamená, že máme mať radšej niekoľko kilogramov nadváhy. Samozrejme, existuje hranica, kedy aj schudnutie prebytočného tuku má pre naše zdravie blahodárne účinky.

V prvom rade by mal byť náš cieľ lepšie zdravie. Vyrovnanejší organizmus a jeho vnútorné procesy. To znamená nielenže nemať zbytočne veľa tukových zásob. Znamená to mať aj silné, pevné svaly a výkonné srdce.

Preto je chudnutie jednoduché. Ako náhle pochopíme, že byť zdravý ide trocha inou cestou ako len schudnúť, bude to hračka.

a
Konzumovať to, čo nám príroda ponúkne

sme výsledkom evolúcie

Ak je naším cieľom byť zdravší, volíme si inú cestu. Vrátime sa do dávnej minulosti a pri tvorbe jedálnička, väčšinou s pomocou odborníka, zohľadňujeme to, na čo naše telo bolo stvorené a na čo sa prispôsobilo. Akosi sme zabudli, že udržiavanie telesnej teploty, dýchanie, tlkot nášho srdca a neustále premýšľanie, v dnešnej stresujúcej dobe, spotrebúva nemalé množstvo energie. Mali by sme mať na pamäti, že v pravekej dobe sa naše telá prispôsobovali na prežitie v divokej prírode, nie v kancelárií za počítačom, či na gauči večer pred televíziou. Staré známe výčitky, že veľa sedíme málo sa hýbeme, by mali teraz dávať iný význam.

Mali by sme teda spraviť krok späť. Nie priamo, no aspoň trocha sa preniesť do čias minulých. Samozrejme nemôžeme žiť ako v praveku. Minimálne sa tak môžeme tváriť. V stravovaní to znamená jesť to, čo príroda poskytuje. Nech je to čokoľvek. V dnešnej dobe nemáme problém dostať všetkého dosť. Snažme sa preto vyberať takú formu potravín, akú by sme mohli nájsť aj v prírode. A ak to nie je možné, snažiť sa nájsť čo najprirodzenejšiu formu, ktorá je veľmi blízka ich prvotnej podobe.

Cvičiť pod dohľadom profesionálov je vždy najefektívnejšia cesta

Hýbať sa, keď nie tak veľa ako praveký človek, tak to minimum pohybu spraviť čo najefektívnejšie. Ak máme čas pre šport na hodinu denne a potom cez víkend. Je pre nás lepšie tú hodinu stráviť niekde, kde nám s tým pomôžu a dajú nám naozaj intenzívnu hodinu pohybu. Správneho a bezpečného pohybu.

V tomto stave bude chudnutie jednoduché. Chudnutie v tomto stave nebude ani cieľ, preto bude také jednoduché. Vrátime sa k základom, kedy byť štíhly a fit bolo cestou ako prežiť. S nadváhou, slabými svalmi a zlou kondíciou by sme veru predátorom neutiekli. Spraviť krok späť, byť skromný a uspokojiť sa s tým, čo nám dá príroda a nie výrobná linka. Vykašlať sa na celé „fitnes“ recepty a jedlá „low carb“ „bez cukru“ „nízkotučné“. Stráca sa tam podstata nášho bytia. Logika fungovania nášho tela.

Ak spravíme krok späť budeme môcť spraviť obrovský skok dopredu k lepšiemu zdraviu.

stravovanie a Limitless tréning

V tomto zmysle budujeme v Limitless spoluprácu s klientom. V ročnom projekte s ním konzultujeme, pripravujeme a realizujeme, čokoľvek, čo sa týka dosiahnutia jeho stanovených cieľov s prihliadnutím na hlavný cieľ: jeho lepšie celkové zdravie. Taktiež Systém tréningov Limitless spolupracuje s klientom počas jeho napredovania a zbierania skúseností.

Nielen s cvičením, ale aj s budovaním lepších, prirodzenejších stravovacích návykov pomáha Systém tréningov Limitless.

https://www.facebook.com/limitlesslokca/photos/a.327523171037731/1261672247622814/

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About