Život je pohyb/pohyb je život

  /  Nezaradené   /  Život je pohyb/pohyb je život

Ak ste o Limitless skupinovom tréningu ešte nepočuli

Dovoľte nám predstaviť vám tento štýl tréningu.

Keďže tréning vznikol na Slovensku v roku 2017 a nemá slovenský názov pokladám za prvoradé, aby som ozrejmil túto skutočnosť ako prvú.

V preklade znamená niečo či niekoho, kto nepozná limity, vždy sa posunie vpred a nič ho nezastaví. Práve pre to, že to má tak obšírny význam a preklad do slovenčiny sme ostali pri anglickej verzii slova. Anglická verzia do písmena vystihuje filozofiu nášho tréningu a to čo klientom tréningom chceme priniesť a prinášame.

Samozrejme mohli sme to nazvať „nezastaviteľný“ tréning alebo „nezlomný“ tréning, alebo „posúvajúci hranice“ tréning. Avšak nesedelo by to s tým čo náš tréning naozaj prináša. Niekedy, práve naopak, našich klientov zastavíme pri cvičení. Niekedy, keď je treba, s nimi spomalíme a urobíme krok späť.

Ak sa vydávame na cestu za splnením akéhokoľvek cieľa musíme vedieť kde je a ako sa k nemu dostaneme. Preto je niekedy dôležité urobiť krok späť, zastaviť sa, popremýšľať.

Zistiť kam smerujeme alebo si nechať poradiť a nechať sa viesť k tej správnej ceste. To znamená Limitless.

Osobu, ktorá niekam smeruje. Po ceste, ktorá je jasne daná a zároveň neznáma.

Podobne ako keď cestujeme niekam ďaleko autom. Vieme akú cestu zvoliť. Vieme, že sa jej musíme držať, ak tam chceme dôjsť. Dôjsť čo najskôr. A popritom vôbec netušíme, čo nás na ceste postretne. Zápchy, divá zver, dážď. Môže na náš číhať všeličo, čo môže spôsobiť, že sa na chvíľu zastavíme, zle odbočíme či musíme spomaliť a ísť opatrnejšie. No nikdy nestratíme svoj cieľ z našej hlavy a smerovania. Nech spravíme čokoľvek a nech to trvá akokoľvek dlho, vždy robíme krok k tomu, aby sme dosiahli náš stanovený cieľ.

Pre náš tréning, skupinový Limitless tréning, je náš cieľ jasne daný od začiatku. Spraviť z našich klientov správne sa pohybujúcich, cvičiacich terminátorov. Niekoho, kto má tak skvelú fyzickú kondíciu v tak dobrej technickej zdatnosti ako len dokáže. Vychovávame vrchných 10% populácie do ktorej sa radia aj profesionálni športovci. To je náš jasný a hlavný cieľ.

Avšak, zároveň je to snaha s každým klientom zájsť tak ďaleko, ako bude on ochotný a schopný zájsť. Mnohokrát je psychická prekážka oveľa silnejšia, ako tá fyzická, tá sa oveľa ťažšie sa prekonáva. Preto, v Limitless tréningu postupujeme a prekonávame aj tento typ problémov.

Teraz sa dostaneme už priamo k nášmu tréningu. Tréning je postavený logicky a využíva všetko to čo už o cvičení za desaťročia výskumu vieme. Teplú vodu už druhýkrát nevynájde nikto.

Posilňuje celé telo s dôrazom na stred tela či správne držanie postavy. Keďže toto je alfa a omega nášho bežného, každodenného, pohybu je to najdôležitejšie na čo by sme mali dbať, pri akomkoľvek cvičení. Tak, ako nemá cenu začať stavať dom strechou, tak nedáva zmysel vynechať základy nášho tela. Preto stred tela a držanie správnej rovnováhy, so zapojením svalov ktoré v tom zapojené byť majú,  je pre nás základom.

Verím, že v tomto sa mnohí zhodneme. Základy sú to, na čom sa dá stavať. Preto sú našou prioritou. Pripraviť tréning tak, aby bol náročný, splnil požiadavky a zároveň vybudoval pevné základy nášho tela nebolo jednoduché, ale dokázali sme to. Tréning spája všetky tie želania, ktoré sme počúvali pri jeho vývoji. Vytváral sa roky a všetko bolo “ušité na mieru” požiadavkám nášho okolia

Každý ich poznáme. Nechcem mať veľké svaly (muži), nechcem vyzerať ako svalnatý chlap (ženy), nemám čas na cvičenie, po práci je cvičenie to posledné na čo myslím, ja mám pohybu dosť a pod. Všetko to sú zároveň pádne dôvody, ako aj výhovorky. No, ak už sa hviezdy postavia do správneho postavenia a vy už konečne budete môcť ísť cvičiť vedzte, že tréning Limitless: trvá vždy hodinu (nijako vás neobmedzuje), je namáhavý (samozrejme začiatky sú ťažké ako pri všetkom, no neskôr už naši klienti hovoria, že ich tréning nabije takou energiou, že niekedy nevedia zaspať), nenaberiete z neho veľké svaly (ani chlapi ani ženy).

Zostavenie tréningu, jeho vedenie a jedinečné vzdelanie a školenie našich trénerov dokážu splniť tieto náročné podmienky.

V Limitless sme vymysleli aj to, že neustále napredujete a zároveň nenapredujete až príliš rýchlo. Za to vďačíme Stupňom Limitless. Jednoduché farebné náramky, ktoré definujú to, ako ďaleko ste už s Limitless zašli. Je ich 10 a dostávate ich od nás zadarmo. Je to vďaka za vernosť a zároveň darček k oslave toho, že ste sa posunuli opäť o krôčiku dopredu.

Nájdete u nás tréning, ktorý je zostavený pre človeka, ktorí nemá veľa voľného času, potrebuje cvičiť, aby bol zdravý a silný, nie preto, aby vyzeral ako fitnes model. Tréning vás zbaví stresu z toho čo máte cvičiť a kedy máte cvičiť.

Vždy je tu s vami tréner. Ten je špeciálne školený na vedenie tohto druhu tréningu. Dozrie na vás, pomôže vám, naučí vás čo treba. Tréner je väčšinou jeden z vás.

V Systéme Limitless tréningov si trénerov vychovávame, takže vie presne ako sa cítite, pretože si tým prešiel. Tiež má rodinu a povinnosti, prácu a nie veľa voľného času. No je tu pre vás. Je znakom toho, kam sa to dá s Limitless tréningom dotiahnuť.

Nakoniec je tu komunita. Ľudia, ktorí trpezlivo a disciplinovane krok za krokom napredujú, posúvajú sa vpred. Bojujú so životom a neustále hľadajú cestu ako sa dostať k nám na tréning a opäť spraviť malý krôčik dopredu. Nikdy nezastavia na mieste. Úžasní, úžasní ľudia.

To pre nás znamená Limitless.

Na začiatku je to len tréning. Na konci je to nikdy nekončiace učenie, pohyb plynúci životom.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About